Utorak, 11 Srpanj 2017 08:47

U župski vrtić upisana sva djeca s liste čekanja

U prostorijama Dječjeg vrtića Župa dubrovačka  održana je  Sjednica Upravnog vijeća na kojoj je jedna od točaka dnevnog reda bila Upis djece sa liste čekanja za pedagošku 2017/2018. godinu.

Na prijedlog ravnateljice dječjeg vrtića gđe Marije Jelić Upravno vijeće  jednoglasno je donijelo odluku da se sa trenutne „liste čekanja“ upišu SVA djeca uključujući i one  čiji roditelji ne zadovoljavaju uvjet neprekidnog rada zadnjih 6 mjeseci.

Novost koja će razveseliti mnoge roditelje čija se djeca nalaze na „listi evidencije“ jest da će djeci  u trenutku stjecanja uvjeta navršene godine života i iza 31.08. a do kraja 2017. g.  bit omogućeno  primanje u vrtić . Upis te djece bit će u listopadu i studenom.

„Općina Župa dubrovačka kao osnivač Dječjeg vrtića osigurala je dodatna sredstva kako bi se u zgradi općine osposobio prostor za još jednu vrtićku grupu, a ujedno je i uveden „treći odgajatelj“  čime se omogućio prihvat  puno većeg  broja djece.

Općina uz ranije zaposlene astistente te logopeda i pedagoga  za nadolazeću pedagošku godinu ima pripremljenu strategiju upotpunjavanja stručno razvojnog tima na sveopće zadovoljstvo mnogih roditelja „ rekao je načelnik Općine Silvio Nardeli.