E: vrtic.zupa@gmail.com | T: 020 / 485 - 029

Razvijanje profesionalnih kompetencija odgojitelja u suvremenom dječjem vrtiću – Identifikacija i rad s darovitom djecom u dječjem vrtiću

Lip 01, 2018

U Dječjem vrtiću Župa dubrovačka dvodnevna edukacija „Razvijanje profesionalnih kompetencija odgojitelja u suvremenom dječjem vrtiću – Identifikacija i rad s darovitom djecom u dječjem vrtiću“

Dana 01. lipnja, 2018. godine u Općinskoj vijećnici započela je dvodnevna edukacija „Razvijanje profesionalnih kompetencija odgojitelja u suvremenom dječjem vrtiću – Identifikacija i rad s darovitom djecom u dječjem vrtiću“ koja je jedan od tri modula edukacije o radu s darovitima. Edukaciji je prisustvovala ravnateljica, odgojiteljice i psihologinja Dječjeg vrtića Župa dubrovačka, ravnateljica i nekoliko odgojiteljica Dječjeg vrtića Orebić, psihologinja iz Dječjih vrtića Dubrovnik.

Na samom početku ravnateljica Dječjeg vrtića Župa dubrovačka Marija Jelić, prof. pred. odg., mag. paed. je pozdravila voditelje i sudionike radionica i poželjela im uspješan rad. Mirjana Bakotić, prof., ravnateljica Dječjeg vrtića „Cvit Mediterana“ u Splitu je otvorila edukaciju s temom „Ostvarivanje projekta Darovito dijete u dječjem vrtiću – uloga ravnatelja u radu s darovitima“. Potom je, Igor Longo, prof. psihologije, vanjski suradnik Dječjeg vrtića „Cvit Mediterana“ u Splitu, održao predavanje s elementima radionice pod nazivom „Što je darovitost i kako je prepoznati? – proces identifikacije potencijalno darovite djece.“

Dana 02. lipnja, 2018. godine edukaciju je nastavio Igor Longo, prof. psihologije održavši predavanje s elementima radionice pod nazivom „Uloga odgojitelja u prepoznavanju i identifikaciji intelektualne darovitosti predškolskog djeteta“. Sudionicima je zatim, održana radionica „Divergentno mišljenje i misaoni procesi“ koju su u dvije grupe provele Ranka Mustić i Nives Urlić, odgojiteljice u Dječjem vrtiću „Cvit Mediterana“ u Splitu.
Nakon što su sudionici ispunili evaluacijske listiće, dogovaralo se o sljedećem susretu i nastavku edukacije.

Više informacija

  • Lokacija: Dječji vrtić Župa dubrovačka
  • Datum: Petak, 01 Lipanj 2018
Top